زیان های باک بنزین خالی
زیان های باک بنزین خالی

زیان های باک بنزین خالی

شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان

زیان های باک بنزین خالی – شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان

شلوغی جایگاه های سوخت,ترافیک های سنگین,کمبود وقت ودردسرهای زندگی شهری باعث شده بسیاری از رانندگان خطرهای چراغ بنزین روشن را نادیده بگیرند. همینطور ,فراموش کنند که خالی بودن باک بنزین تا چه حد می تواند به خودروی آنها زیان وارد کند. قطعا برای شما هم اتفاق افتاده که چراغ هشدار باک بنزین خودرو روشن شده باشد . اما بی توجه به آن از آخرین قطره بنزین استفاده کرده باشید.حتی ممکن است خودرو خاموش شود بعد سراغ پمپ بنزین بروید. بسیاری از رانندگان مخصوصا جوانتر ها و رانندگان تازه کار از خطرات این عادت بی خبرند. در این مطلب ما شما را با زیان های باک بنزین خالی آشنا خواهیم کرد.

زیان های باک بنزین خالی
زیان های باک بنزین خالی

خطر سوختن پمپ سوخت

در باک سوخت خودرو وسیله ای تعبیه شده که پمپ سوخت نام دارد. پمپ سوخت ,بنزین را از باک به پیشرانه می فرستد.این پمپ به منظور خنک و روان ماندن و همچنین درست کار کردن به بنزین کافی نیاز دارد.اگر بنزین کافی نباشد این پمپ بیش از حد استاندارد داغ می شود. علاوه بر این خطر بزرگ,تعمییر پمپ سوخت خودرو هم هزینه زیادی را در بر می گیرد. البته اگر هم پمپ سوخت نسوزد, ممکن است دچار ایراداتی گردد. در نهایت به کارایی پایین خودرو در زمان شتاب گیری یا حتی عدم روشن شدن خودرو ختم شود. پمپ سوخت خودرو همچنین یک فیلتر سوخت دارد که اگر باک خالی باشد سریع تر کثیف می شود.

پیشنهاد ما به شما جهت اجاره خودرو ,شرکت مسیر پیمای ایرانیان می باشد.

احتمال آسیب به موتور خودرو

از دیگر مشکلات رانندگی با چراغ بنزین روشن اینست که آشغال های موجود در کف باک می توانند وارد سیستم موتور شوند.این موضوع ممکن است آسیب های بسیار گران قیمتی به خودرو وارد آورد. این آشغال ها ,رسوب و ذرات ریز در صورت ورود به سیستم سوخت رسانی,باعث مشکلاتی در انژکتور ها و پمپ بنزین خودرو خواهد شد.مشکل در پمپ بنزین که وظیفه ی مکش سوخت از باک را بر عهده دارد در سیستم سوخت رسانی هم خلل ایجاد می کند.بهترین راه برای جلوگیری از این مشکلات اینست که هیچوقت اجازه ندهید چراغ بنزین خودروی شما روشن شود. همیشه قبل از روشن شدن چراغ بنزین اقدام به سوخت گیری نمایید.

همچنین ببینید

قیمت رنو کپچر

قیمت رنو کپچر

شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان قیمت رنو کپچر – شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *