خرابی کاربراتور در خودرو
خرابی کاربراتور در خودرو

خرابی کاربراتور در خودرو

شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان

خرابی کاربراتور در خودرو – شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان

گرچه استفاده از کاربراتور در خودروهای امروزی دیگر رایج نیست، ولی هنوز هم کاربراتور را می توان روی بسیاری از خودروها پیدا کرد و این قطعه، نقشی مهم در کارکرد درست موتور دارد. به همین دلیل باید حواستان به علائم خرابی کاربراتور در خودرو جمع باشد . در صورت مشاهده هر یک از این موارد سریعا به مکانیک مراجعه کنید. مکانیک پس از بررسی نسبت به تعمیر یا تعویض کاربراتور اقدام خواهد کرد.

خرابی کاربراتور در خودرو
خرابی کاربراتور در خودرو

کاربراتور یکی از قطعات مهم موتورمی باشد. کاربراتور وظیفه تامین سوخت و هوای مورد نیاز برای کارکرد صحیح موتور را بر عهده دارد. می توان آن را یکی از مهم ترین قطعات یک خودرو به حساب آورد. هرگونه مشکل و کارکرد نادرست آن می تواند به میزان قابل توجهی روی عملکرد فنی خودرو تاثیر منفی بگذارد.

جهت اجاره خودرو با شرایطی آسان و مطمئن با شرکت مسیر پیمای ایرانیان تماس بگیرید

یکی از اصلی ترین علائم خرابی کاربراتور افت پرفورمنس موتور یا اصطلاحا کم جان شدن موتور می باشد. کاربراتور از قطعات اصلی موتور بوده و وظیفه محاسبه و ارائه ترکیب سوخت و هوای مورد نیاز موتور را بر عهده دارد. به همین دلیل اگر مشکلی برای کاربراتور پیش بیاید، به دلیل عدم ترکیب صحیح سوخت و هوا یا وجود مشکل در تحویل این ترکیب، عملکرد فنی موتور تحت تاثیر قرار می گیرد و موتور کم جان می شود. یک کاربراتور خراب می تواند شتاب خودرو را کاهش بدهد. همچنین قدرت موتور را کم کند و مصرف سوخت را بالا ببرد.

خرابی کاربراتور در خودرو
خرابی کاربراتور در خودرو

از علائم دیگر خروج دود سیاه از اگزوز خودرو است. خروج دود سیاه از اگزوز بدین معنی می باشد که موتور خودروی شما در حال سوزاندن سوخت بسیار زیادی است. یا مشکلی در ترکیب سوخت و هوا وجود دارد. این کاربراتور خراب سوخت بیشتری به موتور داده و باعث ایجاد دود اگزوز سیاه می شود.همچنین مصرف سوخت خودرو را افزایش می دهد و میزان آلاینده های بیشتری نیز وارد هوا خواهد کرد.

برای رنت کار و اجاره خودرو با شرکت مسیر پیمای ایرانیان تماس بگیرید

بک فایریا داغ شدن بیش از حد موتور نیز از نشانه های رایج خرابی کاربراتور خودرو می باشد. مشکلی در کاربراتورکه سبب ارائه یک ترکیب نادرست از هوا و سوخت می شود. ترکیبی که سوخت کافی ندارد، این مورد می تواند منجر به بک فایر یا داغ شدن بیش از حد موتور شود.ترکیبات نادرست هوا و سوخت همچنین برای عملکرد کلی موتور نیز بد بوده ومی تواند سبب ایجاد آسیب به موتور شود.

استارت سخت موتور را می توان یکی دیگر از نشانه های اصلی خرابی کاربراتور معرفی کرد. در استارت های سرد، ضریب سوخت و هوا که کاربراتور وظیفه ترکیب آن ها را با هم دارد، از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار می شود.هنگامی که کاربراتور خراب باشد این خرابی سبب به هم خوردن ترکیب درست سوخت و هوا می شود.در این حالت ممکن است خودروی شما به سختی روشن شود. بسته به علت اصلی مشکل، موتور خودرو به سختی استارت می خورد و با گرم شدن موتور اوضاع بهتر می شود. در برخی موارد حتی در هنگام گرم بودن موتور نیز شاهد استارت سخت خواهیم بود.

همچنین ببینید

قیمت رنو کپچر

قیمت رنو کپچر

شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای ایرانیان قیمت رنو کپچر – شرکت اجاره خودرو مسیر پیمای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *